Ноти, монографії та архіви. На теренах інтернет з’явилося онлайн-представництво композитора Косенка

В рамках популяризації творчості Віктора Косенка агенція арт-маркетингу KLM запустила розділ «Бібліотека» на сайті kosenko.in.ua. Це перша спроба сформувати у онлайн зручну електронну підбірку наукових та публіцистичних робіт про творчість та життєвий шлях видатного українського композитора Віктора Косенка.

«Ми вважаємо, що творчість цього видатного українця недооцінена навіть на його батьківщині. Хоч він не був забутий у радянські часи, але його розглядали лише в контексті фортепіанної творчості та дитячих п’єс. Зараз ми відновлюємо цю несправедливість, популяризуємо його оркестрові твори, робимо переклади фортепіанних творів для оркестрів та різних ансамблів. Бібліотека, один з кроків, який дозволить у зручному форматі користуватися не лише нотними матеріалами, але й досліджувати творчість студентам-музикознавцям, ознайомитись із життєвим шляхом митця: історикам, журналістам та широкому загалу», — розповідає продюсер проекту «Код Косенка», диригент – Сергій Лихоманенко.

«Наша бібліотека буде постійно оновлюватись, ми плануємо оцифровувати архівні нотні та наукові матеріли. Наразі в бібліотеці «найстарша» книга датована 1948 роком, а «найсвіжіша» робота 2020 роком. Ми  розпочинаємо співпрацю з Інститутом рукопису НАН України, щоб отримати єдину оцифровану бібліотеку автографів Віктора Косенка. Знаємо, що ця робота надасть поштовх для дослідження творчості Косенка. Вже у недалекому майбутньому, а саме у 2021 році буде упорядкований аудіо та відео-архіви. Отже сайт kosenko.in.ua з невеличкого сайту одного проекту за підтримки УКФ, стає повноцінним та корисним ресурсом для різних аудиторій», — зазначає директор агенції арт-маркетингу KLM, Андрій Бондар.